• پودر کاکائوپودر کاکائو,نمایندگی پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,سفارش پودر کاکائو,قیمت پودر کاکائو,برند پودر کاکائو,پروفرما پودر کاکائو,فروشنده پودر کاکائو,سایت تخصصی پودر کاکائو
  • jquery slideshowپودر کاکائو,نمایندگی پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,سفارش پودر کاکائو,قیمت پودر کاکائو,برند پودر کاکائو,پروفرما پودر کاکائو,فروشنده پودر کاکائو,سایت تخصصی پودر کاکائو
  • پودر کاکائوپودر کاکائو,نمایندگی پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,سفارش پودر کاکائو,قیمت پودر کاکائو,برند پودر کاکائو,پروفرما پودر کاکائو,فروشنده پودر کاکائو,سایت تخصصی پودر کاکائو
html slideshow by WOWSlider.com v7.7

کشورهای برتر پودر کاکائو#وارد کننده پودر کاکائو

10 کشور برتر پودر کاکائو

اویل تریدینگ وارد کننده تخصصی و بی واسطه پودر کاکائو از برندهای معتبر جهانی با تجربه طولانی در صنعت واردات پودر کاکائو.

وارد کننده پودر خالص کاکائو,وارد کننده اصلی پودر کاکائو,وارد کننده تخصصی پودر کاکائو,وارد کننده رسمی پودر کاکائو,وارد کننده مرکزی پودر کاکائو,وارد کننده خارجی پودر کاکائو,وارد کننده پودر کاکائو کارگیل,وارد کننده پودر کاکائو عالی,وارد کننده بی واسطه پودر,وارد کننده پودر کاکائو خارجی.

در حالی که کاکائو از ۵۰۰۰ سال پیش در آمریکای مرکزی بوجود آمد، محبوبیت و تولید آن در سطح جهانی گسترش‌یافته است. ما به کشورهایی نگاه می‌کنیم که جهان را در تولید کاکائو هدایت می‌کنند.

شکلات به معنای بسیاری از چیزها برای افراد مختلف است: این می‌تواند یک درمان خاص، لذت گناهکارانه است، یا یک خوراک لذیذ باشد که به عنوان شراب مورد بررسی قرار گیرد و مورد ارزیابی قرار گیرد. اما برای بسیاری از مردم در سراسر دنیا، این هم یک صنعت جدی است. تا سال ۲۰۱۶، بازار جهانی شکلات به ارزش ۹۸.۳ میلیارد دلار خواهد بود.

شکلات از دانه‌های کاکایو ساخته می‌شود که به طور منطقی به درختان کاکایو رشد می‌کند. مورخان بر این باورند که حداقل پنج هزار سال پیش، مصرف شکلات از جوامع قبل از کلمبیا در آمریکای مرکزی سرچشمه گرفته‌است. با این حال امروزه تولید و مصرف این رفتار شیرین یک شبکه تجاری جهانی پیچیده است.

جای تعجب نیست که اکثر ۱۰ کشور برتر تولید کننده کاکائو از آب و هوای گرم و مرطوب، مشابه جایی که لوبیا از آنجا آمده، می‌آیند. با این حال، ملت‌ها در چهار قاره، ۱۰ کشور برتر را تشکیل می‌دهند و بزرگ‌ترین گروه از قاره آمریکا، با چهار کشور برتر که در آفریقا یافت می‌شوند، به وجود نیامده است.

بنابراین چه کسی مجتمع جهانی choco - صنعتی را هدایت می‌کند؟ به عبارت دیگر، کدام کشورها برداشت می‌کنند و بزرگ‌ترین محصول لوبیا را تولید می‌کنند تا دندان شیرین زمین را ارضا کنند؟ طبق آمار سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل، این ها بزرگ‌ترین تولید کنندگان کاکائو در جهان هستند.

پردازش لوبیا در کشورهای مبدا یک موضوع بسیار مورد بحث در بازار شکلات اروپا است. اگرچه تولید محصولات کاکائوی نیمه‌تمام از دیدگاه کشورهای در حال توسعه جالب است، بازار اروپا برای این نوع از افزودن ارزش محلی هنوز محدود است. شرکت‌های اروپایی به دنبال پردازش منشا هستند، اما اغلب تحت نظارت خود هستند. اگر می‌خواهید محصولات کاکائوی processed را توسعه دهید، این فرآیند نیازمند مدیریت کیفیت مناسب، مستندسازی، تعهد بلند مدت و هم‌کاری نزدیک با شرکت‌های اروپایی، یا پیشنهاد یک محصول منحصربفرد است.

این مطالعه بر روی بازار اروپا برای محصولات کاکائوی نیمه‌تمام تمرکز دارد. این محصولات کاکائوی نیمه ن‌هایی مشتقات of roasted هستند؛ برای مثال، nibs cocoa، خمیر کاکائو (جرم یا الکل)، کره، پودر و couverture.

 
این محصولات عمدتا برای تولید شکلات و محصولات غذایی دیگر در نظر گرفته می‌شوند. آن‌ها معمولا مستقیما در بازار مصرف کنندگان فروخته نمی‌شوند. شکلات بسته‌بندی کننده مصرف‌کننده در این مطالعه گنجانده نمی‌شود چون این کالا به بازاری متصل می‌شود که شامل کانال‌های مختلف و استراتژی‌های ورود است.

پودر کاکائو دومنیکن

بعد از اینکه شکلات به صورت اخلاقی انجام شد جمهوری دومینیکن به دو طریق رهبری جهانی را به دست آورده‌است. یکی از آن‌ها تلاش می‌کند تا اطمینان حاصل کند که تولید کاکائوی آن به شیوه‌ای پایدار انجام می‌شود. علاوه بر این، تا سال ۲۰۰۹، جمهوری دومینیکن، جهان را در تولید کاکائوی دارای گواهی "Fairtrade" رهبری کرد، و هنوز یک رهبر جهانی در این جبهه باقی مانده‌است. محصولات Fairtrade آن‌هایی هستند که توسط سازمان‌های تجاری جهانی مورد بررسی قرار گرفته‌اند تا اطمینان حاصل شود که کشاورزان غرامت کافی برای محصولاتشان دریافت می‌کنند.

 
جمهوری دومینیکن از نظر تاریخی به دو نوع مختلف کاکائو معروف است: یک محصول کره‌ای، ارزان‌تر که به نام Sanchez شناخته می‌شود و لوبیا خشک‌تر و better به نام هیسپانیولا نامیده می‌شود. این کشور در مجموع a تن لوبیا را در سال ۲۰۱۳ تولید کرده‌است.
 

پودر کاکائو پرو

 
در پرو، ظرفیت رو به رشد کاکائو با رقابت شدید بر روی زمین‌های کشاورزی محدود شده‌است. در یک کارخانه دیگر، به همین شکل، کوکا که از آن کوکائین تولید می‌شود در آب و هوای مشابه رشد می‌کند و قیمت بسیار بیشتری دارد و باعث می‌شود که کشاورزان کاکائو از کسب‌وکار خارج شوند.
 
در حقیقت، در سال‌های اخیر، پرو به بزرگ‌ترین تولید کننده کوکائین تبدیل شده‌است. بیش از ۶۰.۰۰۰ هکتار زمین برای کوکا مورد استفاده قرار می‌گیرد که این منجر به تولید حدود ۳۴۰ تن کوکائین شده‌است. در مقایسه، این درخت کاکایو در حدود ۴۸،۰۰۰ هکتار از زمین‌های پرو زندگی می‌کند و خروجی اصلی کاکائو از ۷۱،۱۷۵ تن دانه‌های کاکائو است.
 

پودر کاکائو مکزیک

 
غول‌های شکلات Hershey و فررو Ferrero به شدت در امکانات تولید کاکائو در مکزیک سرمایه‌گذاری کرده‌اند، اما علی‌رغم سرمایه‌گذاری‌های عمیق، تولید کاکائوی مکزیک از اوایل دهه ۲۰۰۰ به حدود ۵۰ درصد کاهش‌یافته است. در واقع، مکزیک باید کاکائوی بیشتری از آن وارد کند.
 
یکی از دلایل اصلی کاهش کاکائو، بیماری است. تجزیه و تحلیل پوسته Frosty باعث نابودی محصول کاکائو در گذشته شده‌است. براساس گزارش فائو، نشانه‌هایی از امید وجود دارد - گیاهان هیبریدی جدید در برابر این بیماری مقاوم هستند و سال گذشته مکزیک بیش از ۸۲۰۰۰ تن دانه‌های کاکائو تولید کرده‌است.
 
 
 
 
 

 

پودر کاکائو,نمایندگی پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,سفارش پودر کاکائو,قیمت پودر کاکائو,برند پودر کاکائو,پروفرما پودر کاکائو,فروشنده پودر کاکائو,سایت تخصصی پودر کاکائو