• پودر کاکائوپودر کاکائو,نمایندگی پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,سفارش پودر کاکائو,قیمت پودر کاکائو,برند پودر کاکائو,پروفرما پودر کاکائو,فروشنده پودر کاکائو,سایت تخصصی پودر کاکائو
  • jquery slideshowپودر کاکائو,نمایندگی پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,سفارش پودر کاکائو,قیمت پودر کاکائو,برند پودر کاکائو,پروفرما پودر کاکائو,فروشنده پودر کاکائو,سایت تخصصی پودر کاکائو
  • پودر کاکائوپودر کاکائو,نمایندگی پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,سفارش پودر کاکائو,قیمت پودر کاکائو,برند پودر کاکائو,پروفرما پودر کاکائو,فروشنده پودر کاکائو,سایت تخصصی پودر کاکائو
html slideshow by WOWSlider.com v7.7

کدام پودر کاکائو را بخریم؟

کدام پودر کاکائو را بخریم؟

اویل تریدینگ وارد کننده بهترین برندهای پودر کاکائو در این مقاله که برگرفته از ترجمه سایت خارجی می باشد شمارا با چگونگی خرید پودر کاکائو آشنا میسازد.

با این همه پخت و پخت در آینده نزدیک، ایده خوبی است که مواد اولیه را در انبار خود نگه دارید تا بتوانید در صورت نیاز، آن را دوباره پر کنید و تعویض کنید.

 
۵ گام برای بهترین شیرینی‌های شکلاتی
داستان بدون سرنشین
آرد، شکر، پودر، چک. عصاره وانیلی، چک کنید. پودر کاکائو، چک کنید. کاکائوی فرآیند هلندی - اوه، شاید؟
 
مطمئن نیستید که کدام فرآیند هلندی در جریان است؟ آیا واقعا به بیش از یک نوع پودر کاکایو نیاز دارید؟ می تونی یکی برای دیگری عوض کنی؟ این چیزی است که باید بدانید.
 
پودر کاکایو چیست؟
سباستین Canonne، یکی از بنیانگذاران مکتب Pastry فرانسوی شیکاگو می‌گوید: به آن به عنوان یک شکل متمرکز از شکلات فکر کنید.
 
اما اول، بررسی سریع این که چگونه شکلات ساخته می‌شود: دانه‌های کاکایو که تخمیر می‌شوند، roasted، hulled و نوک قلم به خمیر یا توده کاکائو معروف هستند.
 
هنگامی که این توده کاکائو فرآوری می‌شود تا حدود ۷۵ درصد چربی را از بین ببرد. ک. a. کره کاکایو، جز اصلی شکلات، چیزی که باقی مانده خشک و خشک است و به پودر کاکایو تبدیل می‌شود.
 
اکثر برند های سوپر مارکت های طبیعی هستند. در این فروشگاه، می‌توانید ببینید که برچسب "پودر کاکایو" یا فقط "کاکائو" است.
 
اما آن را با مخلوط کاکائوی داغ اشتباه نکنید، که نوعا شامل شکر، شربت ذرت و چیزهای دیگر است.
 
 
پودر کاکائوی فرآیند هلندی چیست؟
انگشت خود را در کاکائوی طبیعی فرو کنید و طعم داشته باشید. به زبان خیلی زننده است، درست است؟ به این دلیل است که دانه‌های کاکایو به طور طبیعی اسیدی هستند.
 
Canonne می‌گوید که برای ساخت کاکائو، لوبیا در محلول قلیایی خیس است، که اسیدیته آن‌ها را خنثی کرده و تلخی را کاهش می‌دهد.
 
این فرآیند در سال ۱۸۲۸ توسط یک شیمیدان هلندی ابداع شد (از این رو نام)به عنوان راهی برای گرم کردن شکلات داغ، نیز پودر کاکایو را کاملا تاریک می‌کند.
 
کاکائوی فرآیند هلندی معمولا برچسب گذاری می‌شوند یا با کلمات "پردازش شده با alkali" یا "alkalized".
 
حتی چیزی به نام کاکائوی سیاه وجود دارد، که به شدت هلندی است - پردازش شده تقریبا سیاه است. آیا تا به حال یک کلوچه Oreo خورده بودید؟ پس شما " سیاه خورده‌اید. آن در فروشگاه‌های خواربار موجود نیست، اما شما می‌توانید آن را به صورت آنلاین از طریق یک خرده‌فروش مانند شاه آرتور آرد خریداری کنید.
آیا می‌توانم پودر شیر طبیعی را جایگزین فرآیند هلندی کنم و بالعکس؟
بستگی دارد.
 
اگر یک دستورالعمل فقط مقدار کمی کاکائو می‌خواهد، یا اگر چیزی مثل سس، custard، یا بستنی درست می‌کنید، از هر پودر کاکایو که می‌خواهید استفاده کنید - حتی اگر دستورالعمل یک نوع و یک نوع را مشخص کند.
 
او می‌گوید: تا زمانی که شما با یک کاکائو با کیفیت خوب شروع می‌کنید، در مورد آن نگران نباشید.
 
اما در کیک‌های cocoa و شیرینی‌ها که حاوی جوش‌شیرین و یا پودر هستند - بهتر است به آنچه که دستورالعمل نشان می‌دهد بچسبید.
 
جوش‌شیرین به اسیدیته پودر شیر طبیعی برای واکنش شیمیایی مناسب در فر نیاز دارد، به طوری که آنچه که شما پخت را درست خواهید کرد و طعم دار و صابون را مزه نکنید.
 
از طرف دیگر، پودر پختن یک مولفه برای خنثی کردن کاکائوی فرآیند هلندی است، که به همین دلیل است که شما این دو جفت با هم در دستور العمل‌ها را خواهید دید.
 
انواع مختلف پودر کاکائو
۳- فاج Pops
اینو بگیر.
در مورد یک دستورالعمل که خواستار پخت پودر و جوش‌شیرین است چه؟
Canonne می‌گوید: یا کاکائو کار می‌کنه.
 
چنین دستورالعمل‌هایی معمولا حاوی پودر پخت بیشتری نسبت به جوش‌شیرین است به اضافه یک جز اسیدی دیگر مثل ماست. Canonne توضیح می‌دهد که در حالی که جوش‌شیرین با جز اسیدی واکنش می‌دهد، پودر پخت با بلند کردن leavening سنگین می‌شود، بنابراین نقش پودر کاکایو بیشتر در مورد flavor و کم‌تر در مورد leavening است.
 
چگونه می‌دانم که پودر کاکایو خوب به دست آورده‌ام؟
Canonne می‌گوید: "همه این ها بستگی به کیفیت دانه‌های کاکایو دارد و قیمت آن منعکس‌کننده این است که" کل بازار شکلات از دانه‌های کاکایو رانده می‌شود "
 
این پودر با لوبیا با کیفیت پایین شروع می‌شود. بهترین پودرها از لوبیا با کیفیت بالا با درصد بالاتر چربی استفاده می‌کنند."
 
برچسب را بررسی کنید تا ببینید که ۱۰۰ درصد کاکائو با هیچ چیزی اضافه‌شده و سپس بخش غذایی را بررسی کنید
 
 

 

 

پودر کاکائو,نمایندگی پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,سفارش پودر کاکائو,قیمت پودر کاکائو,برند پودر کاکائو,پروفرما پودر کاکائو,فروشنده پودر کاکائو,سایت تخصصی پودر کاکائو