پودر کاکائو چیست

پودر کاکائو هنگامی ساخته می شود که مشروب شکلات را فشار می دهد تا سه چهارم کره کاکائوی آن خارج شود. مواد جامد کاکائو باقیمانده برای تهیه پودر کاکائو بدون چاشنی خوب فرآوری می شوند. دو نوع وجود دارد شیرین نشده پودر کاکائو: طبیعی و هلندی پردازش شده است. 

پودر کاکائو پردازش نشده یا بدون قلیایی هلندی فرآوری شده با یک قلیایی برای خنثی کردن اسیدهای آن درمان می شود. از آنجا که خنثی است و با جوش شیرین واکنش نشان نمی دهد ، باید از آن در دستور العمل هایی که خواستار پودر پودر هستند استفاده شود ، مگر اینکه مواد اسیدی دیگری در مقادیر کافی استفاده شود. این رنگ قهوه ای مایل به قهوه ای ، طعمی ملایم دارد و به راحتی در مایعات حل می شود. طعم ظریف آن باعث می شود در کالاهای پخته شده مانند کیک و شیرینی های اروپایی که طعم لطیف آن مواد دیگر را تکمیل می کند ، ایده آل شود. Droste ، Lindt ، Valrhona ، Poulain و Pernigotti برخی از مارک های محبوب هستند.

 

پودر کاکائو بدون چاشنی طبیعی بسیار تلخ است و طعم شکلاتی عمیقی به کالاهای پخته می دهد. طعم شدید آن باعث می شود که برای استفاده در شکلات ها ، کلوچه ها و بعضی از کیک های شکلاتی مناسب باشد. هنگامی که کاکائو طبیعی (یک اسید) در دستور العمل هایی که خواستار جوش شیرین (قلیایی) هستند ، استفاده می شود ، یک عمل ترشح ایجاد می کند که باعث می شود خمیر هنگام قرار دادن در اجاق گاز بلند شود. مارک های معروف Hershey's ، Ghirardelli و Scharffen Berger هستند.

نقش پودر کاکائو در کیک ها:

هنگامی که به تنهایی در کیک ها استفاده می شود ، پودر کاکائو طعم شکلات و رنگ تیره ای را به شما می دهد. پودر کاکائو همچنین می تواند در دستور العمل های موجود با شکلات های دیگر (بدون شیرین یا تیره) استفاده شود و این ترکیب یک کیک با طعم شکلات تندتری نسبت به حضور کاکائو تولید می کند. بیشتر دستور العمل ها خواستار غربال کردن هستندپودر کاکائو را همراه با آرد می توان با مقدار کمی آب جوش ترکیب کرد. (اگر می خواهید این کار را به صورت دستورالعمل امتحان کنید ، مقداری از مایع موجود در دستور العمل آب جوش را جایگزین کنید.) اغلب اوقات ، ممکن است متوجه شوید که بیشتر کره و ماده برگ برگ در دستور العمل های حاوی پودر کاکائو استفاده می شود. این برای جبران خشک شدن و تقویت پودر کاکائو در کیکها است. دو نوع پودر کاکائو بدون چربی وجود دارد: طبیعی و هلندی فرآوری شده و بهتر است از نوع مشخص شده در دستور العمل استفاده کنید زیرا ماده ترکیبی مورد استفاده به نوع پودر کاکائو بستگی دارد. برخی ترجیح می دهند استفاده از کاکائو فرآوری شده هلندی به عنوان تلخی جزئی در کیک ها با استفاده از کاکائو طبیعی و جوش شیرین طعم داده شود.

اوبل تریدینگ: وارد کننده پودر کاکائو از برندهای معتبر جهانی