• پودر کاکائوپودر کاکائو,نمایندگی پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,سفارش پودر کاکائو,قیمت پودر کاکائو,برند پودر کاکائو,پروفرما پودر کاکائو,فروشنده پودر کاکائو,سایت تخصصی پودر کاکائو
  • jquery slideshowپودر کاکائو,نمایندگی پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,سفارش پودر کاکائو,قیمت پودر کاکائو,برند پودر کاکائو,پروفرما پودر کاکائو,فروشنده پودر کاکائو,سایت تخصصی پودر کاکائو
  • پودر کاکائوپودر کاکائو,نمایندگی پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,سفارش پودر کاکائو,قیمت پودر کاکائو,برند پودر کاکائو,پروفرما پودر کاکائو,فروشنده پودر کاکائو,سایت تخصصی پودر کاکائو
html slideshow by WOWSlider.com v7.7

وارد کننده پودر کاکائو:در باره ما

وارد کننده پودر کاکائو

اویل تریدینگ وارد کننده پودر کاکائو از برندهای معروف جهانی.

شکلات از کاکائو ساخته می‌شود - یا به جای دانه - از کاکائو Theobroma کاکائو ساخته می‌شود. این گیاه میوه‌هایی تولید کننده بزرگ و pod را تولید می‌کند که هر کدام شامل ۲۰ تا ۶۰ لوبیا هستند که توسط خمیر سفید چسبنده و شیرینی احاطه شده‌اند.

محتوای لوبیا مبنایی برای محصولات شکلات فراهم می‌کند. با این حال، توافق کاملی در مورد زمانی وجود ندارد که به ترتیب از عبارت کاکائو و کاکائوی خود استفاده کنید.

برخی متخصصان از "کاکائو" برای غلاف، لوبیا و محتوای زمین لوبیا استفاده می‌کنند، که "کاکائو" برای پودر باقی مانده پس از فشار دادن چربی از لوبیا زمین استفاده می‌کنند.

سازندگان خام (unroasted)و یا محصولات فرآوری شده کم‌تر فرآوری شده، اغلب از کلمه کاکایو به جای کاکائو استفاده می‌کنند که ممکن است به این معنی باشد که آن‌ها محصولات طبیعی بیشتری هستند

chocolatiers بین گلی که شکلات را از ابتدا با لوبیا، لوبیا خشک درست می‌کنند، فقط از کلمه کاکایو برای the و لوبیا قبل از تخمیر استفاده می‌کنند. بعد از تخمیر، آن‌ها را دانه‌های کاکایو می‌نامند.

با توجه به این تغییر در استفاده از اصطلاحات، درک این که چگونه کاکائو فرآوری می‌شود مفید است.

لوبیا خام موجود در داخل ماتریس چسبناک کاکائو بیش‌ترین طعم شکلات را دوست ندارد. بنابراین، حتی محصولات کاکائو خام با لوبیا مستقیما از کاکائو ساخته نشده اند.

در عوض، پس از برداشت کاکائو از چند مرحله فرآوری استفاده می‌شود. به طور خلاصه، فرآیند اساسی عبارت است از :

Fermentation: لوبیا (با مقداری کاغذ چسبنده که هنوز به آن چسبیده‌اند)در bins قرار داده می‌شوند و برای چند روز پوشیده می‌شوند تا میکروب‌هایی که از خمیر تغذیه می‌کنند می‌توانند لوبیا را تخمیر کنند. این شروع به توسعه طعم و مزه شکلات متمایز می‌کند.
خشک کردن: دانه‌های تخمیر شده برای چند روز خشک می‌شوند. زمانی که خشک شود، ممکن است آن‌ها را مرتب کرده و به سازندگان شکلات بفروشند.
Roasting: لوبیا خشک کباب می‌شود مگر اینکه یک محصول خام مطلوب باشد. شکلات به طور کامل طعم شکلات را توسعه می‌دهد و به آن‌ها شیرینی می‌دهد.
Crushing: لوبیا از پوسته بیرونی خود خرد و جدا می‌شود و منجر به یک کاکایو شکسته به نام نوک قلم می‌شود.
Grinding: Nibs زمین هستند و یک نوشیدنی غیر الکلی تولید می‌کنند. اکنون آماده تبدیل شدن به محصولات شکلات است.

فواید سلامتی و خطرات کاکائو
لوبیا کاکائو و محصولات مشتق‌شده از آن‌ها منابع غنی از ترکیبات گیاهی مفید به ویژه flavanols هستند که خواص آنتی‌اکسیدان، محافظ قلب و ضد سرطان را در میان سایر مزایای سلامتی دارند .

کاکائو نیز حاوی آهن است که به آسانی توسط بدن شما جذب می‌شود، برخلاف برخی منابع گیاهی معدنی. ممکن است Vegetarians و vegans از این امر سود ببرند، زیرا منابع آهن آن‌ها محدود هستند.

محصولات کاکائو شامل تریپتوفان است که یک آمینو اسید است که بدن شما برای ایجاد سروتونین، یک ماده شیمیایی مغز که به شما کمک می‌کند آرام شود .

علی‌رغم این مزایا، به خاطر داشته باشید که شکلات کالری بالایی دارد. اگر یک گرم کامل ۳ اونس (۸۵ گرم)، ۷۰ درصد شکلات کاکائو را بخورید، ۴۸۰ کالری، ۲۴ گرم چربی اشباع‌شده و ۲۷ گرم شکر اضافه به دست می‌آورید.

با انتخاب شکلات تیره و unsweetened کاکائو مانند نوک قلم، شما می‌توانید خطرات سلامتی مربوط به خوردن بیش از حد قند از جمله افزایش وزن و پوسیدگی دندان را به حداقل برسانید .

 

 

پودر کاکائو,نمایندگی پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,سفارش پودر کاکائو,قیمت پودر کاکائو,برند پودر کاکائو,پروفرما پودر کاکائو,فروشنده پودر کاکائو,سایت تخصصی پودر کاکائو