وارد کننده پودر کاکائو

وارد کننده پودر کاکائو

اویل تریدینگ وارد کننده پودر کاکائو از کشورهای بزرگ و برندهای معتبر جهانی دارای نمایندگی واردات و اراده پروفرما ،واردات مستقیم و بیواسطه پودر کاکائو.

پودر کاکائو ، یک محصول شکلاتی بدون شیرینی ، عطر و طعم شکلات عمیق را به دسرها و نوشیدنی ها اضافه می کند. پودر کاکائو وقتی رخ می دهد که چربی ، بنام کره کاکائو ، هنگام پردازش از دانه های کاکائو خارج شود. مواد جامد خشک شده باقی مانده محصول را به عنوان پودر کاکائو به فروش می رسانند. 

 

پودر کاکائو در مقابل شکلات

شکلات نواری مواد جامد کاکائو و کره کاکائو را به همراه شکر و نوعی امولسیفایر مانند لسیتین ترکیب می کند تا مواد در کنار هم قرار بگیرند. پودر کاکائو حاوی مواد جامد کاکائو است و فقط 10 تا 15 درصد کره کاکائو در مقابل 50 درصد یا بیشتر شکلات وجود دارد.

 

پودر کاکائو با کیفیت بالاتر کره کاکائو کمی بیشتر از مارک های کم تر حفظ می کند. پودر کاکائو ماده مضر موجود در به اصطلاح "شکلات سفید" است که با ترکیب کره کاکائو و شکر (به علاوه یک امولسیفایر) تولید می شود اما هیچ ماده جامد کاکائو وجود ندارد.

 

پودر کاکائو همان چیزی نیست که مخلوط فوری کاکائو باشد ، که وقتی با آب گرم یا شیر ترکیب شود ، فوراً لیوانی پر از کاکائو داغ تولید می کند . به طور معمول در بسته های فروخته شده ، این محصول حاوی کاکائو ، شکر ، شیر کم آب و سایر مواد تشکیل دهنده است. اما شما از آن برای پخت کیک قهوه ای یا کیک شکلاتی استفاده نمی کنید. و سعی نکنید با افزودن آب داغ به پودر کاکائو بدون آب ، یک فنجان شکلات داغ درست کنید.

 

انواع مختلف

دو نوع اساسی پودر کاکائو فرایند هلندی و طبیعی است. علاوه بر محصولاتی که می گویند "ترکیبی هلندی و طبیعی" ، آنها را با هر دو روش دارای برچسب خواهید یافت.

 

پودر کاکائو در خاک خالص دارای سطح pH بین 5.3 و 5.8 است و آن را در قسمت اسیدی مقیاس قرار می دهد. اسیدیته بر طعم ، نحوه تعامل با سایر مواد و حلالیت آن تأثیر می گذارد.

 

پودر کاکائو طبیعی تولید شده با فرآیند Broma سطح pH طبیعی را حفظ می کند. تمایل به طعم شدید تر دارد ، و یک رنگ قهوه ای سبک تر ، تقریبا قرمز رنگ است. فرایند هلندی (که گاهی به آن "Dutching" می گویند) دانه های کاکائو را در یک محلول قلیایی بچسبانید و یک پودر کاکائو قهوه ای تیره تر با pH خنثی شیمیایی بین 6.8 تا 8.1 تولید می کند و در نتیجه طعم ملایم تری ایجاد می کند. دوتینگ همچنین باعث کاهش خاصیت آنتی اکسیدانی کاکائو می شود.

 

پودر کاکائو استفاده می کند

فرایند هلندی یک پودر کاکائو تولید می کند که راحت تر حل می شود و کار با آن در دستور العمل هایی مانند بستنی و نوشیدنی های شکلاتی کار ساده تر می شود.

 

برای پخت ، نوع کاکائو مورد استفاده شما مهم است ، زیرا اسیدیته پودر کاکائو تنها چیزی است که می تواند عامل ترک برگ در دستور العمل را فعال کند. اگر یک دستورالعمل خواستار جوش شیرین باشد ، به عنوان مثال ، پودر کاکائو طبیعی خوب عمل می کند ، زیرا اسیدیته موجود در کاکائو ، جوش شیرین را فعال می کند. اگر یک دستور العمل خواستار پودر بیکینگ (یا پودر بیکینگ و جوش شیرین ) باشد ، احتمالاً پودر کاکائو فرآوری شده هلندی را نیز فراخوانی می کند.

 

مزه اش مثل چیه؟

پودر کاکائو مانند شکلات مزه دار است ، اما بدون کره خامه ای کاکائو به شکلات می افزاید. کاکائو فرآیند هلندی تمایل به طعم ملایم تر دارد ، در حالی که پودر کاکائو طبیعی می تواند طعم تیزتری داشته باشد. برای تهیه آب نبات ، انواع پودر کاکائو معمولاً قابل تعویض است. از هر کاکائویی که فکر می کنید بهترین طعم را استفاده کنید استفاده کنید.

 

تعویض پودر کاکائو

برای تعویض پودر کاکائو طبیعی شیرین نشده برای پودر کاکائو فرآیند هلندی که در این دستور غذا خواسته شده است ، برای هر 3 قاشق غذاخوری پودر کاکائو 1/8 قاشق چای خوری ترش ، سرکه سفید یا آب لیمو را اضافه کنید. در مقابل ، اگر پودر کاکائو طبیعی را با فرآیند هلندی جایگزین کنید ، باید برای هر 3 قاشق غذاخوری پودر کاکائو 1/8 قاشق چایخوری جوش شیرین اضافه کنید تا با اسیدیته مطابقت داشته باشد.

 

با استفاده از دستور العمل هایی که شکلات بدون آب شیرین شده را ذوب می کند ، می توانید از پودر کاکائو به عنوان جایگزین استفاده کنید. هر 1 اونس شکلات شیرین نشده را با 3 قاشق غذاخوری پودر کاکائو بدون چربی به همراه 1 قاشق غذاخوری چربی مانند کره ذوب شده ، مارگارین یا روغن جایگزین کنید. جایگزین کردن شکلات های ذوب نشده ذوب شده برای پودر کاکائو نیز مؤثر نیست. از آنجا که ممکن است تکرار تعادل مواد جامد چربی و کاکائو با یک فرمول ساده دشوار باشد.

 

دستور العمل هایی با پودر کاکائو

پودر کاکائو عطر و طعم شدید به دستور العمل های شکلات مانند طعم دار یا کیک شکلاتی بدون آرد اضافه می کند ، اما می تواند به عنوان روکش لطیف روی ترافل های شکلات یا یک تقویت کننده شکلات سبک برای نان های سریع و کلوچه نیز استفاده شود. 

 

از کجا می توان پودر کاکائو را خریداری کرد

فروشگاه های مواد غذایی معمولاً پودر کاکائو طبیعی و دوتچ دار دارند. در راهرو پخت آن را جستجو کنید. همچنین می توانید مارک های اصلی و صنعتگر را به صورت آنلاین ، همراه با محصولات دارای مجوز Fair Trade ، ارگانیک و پایدار خریداری کنید. برخی از خرده فروشان آن را به صورت فله می فروشند ، اگرچه شما معمولاً باید آن را به صورت بسته بندی خریداری کنید ، نه از سطل های عمده.

 

ذخیره سازی

پودر کاکائو تا دو سال در یک ظرف هوایی در مکانی خنک و تاریک و خشک نگهداری می شود. پودر کاکائو خریداری شده در قلع با درب محکم می تواند در بسته بندی اصلی باقی بماند. پودر کاکائو را در یخچال یا فریزر نگهداری نکنید زیرا رطوبت روی بافت تأثیر می گذارد و می تواند منجر به فساد شود.

 

تغذیه و مزایا

پودر کاکائو بدون چاشنی در هر قاشق غذاخوری حدود 12 کالری دارد و کمتر از یک گرم کل چربی. 1  پودر کاکائو همچنین آهن ، منیزیم ، روی و منگنز را فراهم می کند و 2 گرم فیبر در هر قاشق غذا خوری را تحویل می دهد. فلاونوئیدهای پلی فنلی موجود در کاکائو ممکن است به کاهش فشار خون و بهبود کلسترول کمک کند. 2  همچنین حاوی اسیدهای چرب امگا 6 است که می تواند در برابر بیماری های قلبی محافظت کند. 3

 

اوبل تریدینگ: وارد کننده پودر کاکائو از برندهای معتبر جهانی