واردات پودر کاکائو

اویل تریدینگ دارای نمایندگی مستقیم واردات پودر کاکائو از برندهای معتبر جهانی بعنوان وارد کننده اصلی پودر کاکائو آماده دریافت سفارشات مشتریان گرامی است.

تولید پودر کاکائو و کره کاکائو

پودر کاکائو به عنوان نوشیدنی ، پر کردن کیک ، بستنی و غیره به طور گسترده در ساخت محصولات مبتنی بر کاکائو مورد استفاده قرار می گیرد. برای تبدیل مشروبات کاکائو (به طور کلی مشروبات الکلی کاکائو) به پودر کاکائو ، یک فرآیند دفع چربی با فشار دادن مشروب در یک پرس مکانیکی یا هیدرولیکی در 400-500  بار و دمای 90-100 درجه سانتیگراد انجام می شود. به این ترتیب بخشی از چربی (کره کاکائو) برداشته می شود و کیک کاکائو (پودر کاکائو فشرده) تولید می شود. پودر کاکائو با خرد کردن کیک کاکائو بدست می آید. به طور کلی میزان چربی پودر کاکائو بین 10 تا 24٪ است. کره کاکائو حاصل از فشار دادن ، به عنوان ماده تشکیل دهنده شکلات و بسیاری از محصولات مشتق از کاکائو از هم جدا ، فیلتر شده و مورد استفاده مجدد قرار می گیرد.

پودر کاکائو از صفحات ذرات لوبیا کاکائو بو داده شده هنگام برداشت کره کره کاکائو تولید می شود. از آنجا که فشار دادن تمام کره کاکائو را از بین نمی برد ، بنابراین ذرات با یک لایه نازک کره کاکائو روکش می شوند ، در کل از نظر چربی پودر کاکائو بین 8 تا 26 درصد متغیر است. این ذرات جامد (پودر کاکائو) اساس عطر و طعم شکلات هستند (و نه آنطور که ممکن است تصور شود کره کره کاکائو). در نتیجه ، پودر کاکائو متمرکزترین نسخه شکلات موجود است. هم در آشپزی و هم در شکلات بسیار متنوع است ، همچنین pH آن تقریباً 5 است ( مک گی ، 2004 ؛ ولف و شازی ، 2005)) بعضی اوقات (به خصوص در اروپا و ایالات متحده) ، دانه های کاکائو ، قبل یا بعد از بو دادن ، با یک ماده قلیایی مانند کربنات پتاسیم درمان می شوند و بعد از آن آنها را به پودر کاکائو آغشته می کنند. این روش درمانی بعضاً بعد از مخترع خود یعنی کنراد وان هاوتن - شکلات سازی هلندی "dutching" نامیده می شود. این فرآیند به طور مؤثری pH کاکائو را بین 7 تا 8 افزایش می دهد. این به معنای کاهش سطح فنل های قابض ، تلخ و مولکول های بو داده و مانند کارامل (پیرازین ها ، تیازول ها ، پیرون ها و فورانول) است. اثر یک پودر کاکائو با صدای تلخ و گسسته تر است و از نظر رنگ و لعاب ملایم تر و رنگ تیره تر از پودر کاکائو سنتی است. کاکائو "دوتایی" می تواند به سایه هایی از قهوه ای روشن تا سیاه نزدیک هرکدام که دارای پروفایل طعم خفیف خود هستند ، باشد.

جنبه های کیفیت پودر کاکائو

پودر کاکائو در بسته های خرده فروشی به مصرف کنندگان فروخته می شود. با این حال ، بیشتر پودر کاکائو به عنوان یک رنگ و طعم در سایر محصولات مانند پودرهای دسر ، شیر شکلات استریلیزه ، کیک شکلاتی ، بستنی و غیره به مصرف کننده می رسد ، بیشتر پودرهای کاکائو تولید شده به عنوان ماده ای برای سایر تولید کنندگان مواد غذایی به فروش می رسد. چنین محصولی باید جنبه های کیفیت لازم را برای پاسخگویی به نیازهای کاربر ، در رابطه با میکروبیولوژی ، قوام ، خلوص و سایر عوامل داشته باشد. در مورد پودر کاکائو ، این تنها در صورت حفظ شیوه های تولید خوب ممکن است برآورده شود ، دلیل این امر این است که تعدادی از مشکلات وجود دارد که پودر کاکائو را در رده های پر خطر قرار می دهد:

دانه های کاکائو فرآیند تخمیر را پشت سر می گذارند ، که تعداد باکتری های بسیار زیاد روی پوسته لوبیا باقی می ماند.

در طی تخمیر دمای هوا تا 50  درجه سانتیگراد بالا می رود که اسپورهای گرمازا را روی لوبیا می گذارند. این ممکن است در روند عقیم سازی شیر شکلات اختلال ایجاد کند.

 

5.2.4.3 شکلات و مغز

پودر کاکائو و شکلات به عنوان منابع غنی فلاونوئیدها شناخته می شوند ، عمدتا فلاوانولها که دارای اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی قوی هستند ، فوایدی برای سلامت قلب و عروق ایجاد کرده و اخیراً نیز تأثیرات مفیدی بر شناخت و عملکرد مغز دارند ( فیلد و همکاران ، 2011 ؛ Nehlig، 2013 ؛ Sokolov et al.، 2013 ؛ Morocci et al.، 2017) فلاونوئیدها هنگام جذب در مناطقی از مغز مانند هیپوکامپ که در یادگیری و حافظه تعدیل می شوند ، نفوذ و تجمع می یابند. اعتقاد بر این است که فلاوانول ها ، بیشتر به شکل اپیکاتچین از طریق تعامل مستقیم با آبشارهای سلولی که بیان پروتئین های عصبی و محافظت کننده عصبی را کنترل می کند ، عملکرد سلول های عصبی ، اتصال مغز و نوروژنز را کنترل می کند ( ویلیامز و اسپنسر ، 2012 ). آنها همچنین با افزایش جریان خون مغزی و آنژیوژنز (عمل فیشر و همکاران، 2006. . Schroeter و همکاران، 2006. . Sorond و همکاران، 2008. . Nehlig، 2013) تعدادی از تحقیقات گزارش کرده اند که مصرف طولانی مدت فلاوانول های کاکائو منجر به تقویت شناخت عصبی با بهبود سن و بیماری در کاهش شناختی می شود ( Desideri و همکاران ، 2012 ؛ Mastroiacovo و همکاران ، 2015 ). اعتقاد بر این است که فلاونوئیدها با تعدیل مسیرهای سیگنالینگ در پردازش حافظه عادی ، بر عملکرد شناختی تأثیر می گذارند ، اگرچه مکانیسم های دقیق عمل هنوز مورد مطالعه قرار گرفته است. چند مطالعه بر این عقیده اند که فلاوانول های کاکائو آنژیوژنز را تحریک می کنند ، عملکرد اندوتلیال را بهبود می بخشند ، و ژن های کنترل یادگیری را در هیپوکامپ موش انجام می دهند ( ون Praag و همکاران ، 2007 ).

معمولاً پذیرفته می شود که خوردن شکلات باعث بهبود خلق و خو می شود و باعث می شود افراد نسبت به خود احساس خوبی داشته باشند. و شکلات اغلب با راحتی عاطفی در ارتباط است. اعتقاد بر این است که این اثر مربوط به توانایی کربوهیدرات ها ، شکلات از جمله برای ایجاد احساسات مثبت مشابه از طریق انتشار چندین پپتید در روده و مغز است ( پارکر و همکاران ، 2002 ). خوردن شکلات با افزایش سطح اندورفین در مغز همراه است (که درد را کاهش می دهد و استرس را کاهش می دهد) ( بنتون و دونوهو ، 1999) تحریک رهاسازی سروتونین (یک انتقال دهنده عصبی ضد افسردگی) و تحریک آزادسازی دوپامین از طریق تیروزین پیشرو دوپامین (که در شکلات نیز وجود دارد) یا توسط آناندامید لیپید (که یک لیگاند درون زا برای گیرنده کانابینوئید موجود در کاکائو در مقادیر کم) از این رو ، شکلات همچنین ممکن است برای تعدیل اشتها ، پاداش و تنظیم خلقی با سیستم های انتقال دهنده عصبی در تعامل باشد 

 
 
 

 

اوبل تریدینگ: وارد کننده پودر کاکائو از برندهای معتبر جهانی