• پودر کاکائوپودر کاکائو,نمایندگی پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,سفارش پودر کاکائو,قیمت پودر کاکائو,برند پودر کاکائو,پروفرما پودر کاکائو,فروشنده پودر کاکائو,سایت تخصصی پودر کاکائو
  • jquery slideshowپودر کاکائو,نمایندگی پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,سفارش پودر کاکائو,قیمت پودر کاکائو,برند پودر کاکائو,پروفرما پودر کاکائو,فروشنده پودر کاکائو,سایت تخصصی پودر کاکائو
  • پودر کاکائوپودر کاکائو,نمایندگی پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,سفارش پودر کاکائو,قیمت پودر کاکائو,برند پودر کاکائو,پروفرما پودر کاکائو,فروشنده پودر کاکائو,سایت تخصصی پودر کاکائو
html slideshow by WOWSlider.com v7.7

پودر کاکائو طبیعی و پودر کاکائو پردازش شده

پودر کاکائو چیست؟

آیا تاکنون فکر کرده اید که دقیقاً چگونه پودر کاکائو ساخته می شود؟ این محصول در واقع محصول جانبی ساخت کره کاکائو است. فرایند استخراج کره کاکائو از لوبیا کاکائو ، پشت کیک جامد لوبیای کاکائو را پشت سر می گذارد. این کیکهای جامد لوبیای کاکائو سپس به یک پودر ریز پردازش می شوند که به آن پودر کاکائو گفته می شود.

پودر کاکائو طبیعی و پودر کاکائو پردازش شده (یا قلیایی) هلندی

پودر کاکائو غافلگیر نشده ، نوعی که در پخت استفاده می شود ، به دو شکل اصلی تولید می شود: پودر کاکائو طبیعی و پودر کاکائو فرآوری شده هلندی (که به آن دوک یا قلیایی نیز گفته می شود).

تفاوت اصلی در این دو دسته پودر کاکائو میزان اسیدیته است که در زیر بیشتر به عمق آن خواهم پرداخت. هنگام پخت ، درک تفاوت بین پودر کاکائو فرآوری شده طبیعی و هلندی بسیار مهم است. انتخاب پودر کاکائو در گروه اشتباه برای یک دستور العمل می تواند به شدت اثر موفقیت پخته شده شما را بگذارد.

پودر کاکائو طبیعی

پودر کاکائو طبیعی پس از استخراج کره کاکائو از لوبیای بو داده که توسط یک ماده قلیایی درمان نشده است ، از مواد جامد لوبیا کاکائو تهیه می شود. دانه های کاکائو به طور طبیعی اسیدی هستند ، بنابراین پودر کاکائو طبیعی نیز اسیدی است و ph حدود 5 دارد.

پودر کاکائو طبیعی دارای طعمی تلخ و عطر و طعم عمیق شکلات است. پودر کاکائو طبیعی را پیدا می کنم تا از طعم روشن تر و میوه ای تر از پودر کاکائو dutched. از آنجا که قلیایی نشده است ، پودر کاکائو طبیعی به طور معمول از سبک تر از پودر کاکائو dutched است.

پودر کاکائو فرآوری شده هلندی

پودر کاکائو فرآوری شده هلندی (که به عنوان dutched یا alkalized نیز شناخته می شود) پس از استخراج کره کاکائو از دانه های کاکائو بو داده شده با کربنات پتاسیم که از کربنات پتاسیم درمان شده است ، از مواد جامد لوبیا کاکائو تهیه می شود. بر خلاف ph اسیدی 5 پودر کاکائو طبیعی ، پودر کاکائو فرآوری شده هلندی دارای ph 7 یا 8 است.

روند افزودن ماده قلیایی به لوبیا ، رنگ تیره تری ایجاد می کند و تلخی را کاهش می دهد. در حالی که رنگ تیره تر پودر کاکائو فرآوری شده هلندی ممکن است از لحاظ بصری شکلات بیشتری به نظر برسد ، طعم شکلات آن نسبت به پودرهای طبیعی کاکائو ملایم تر است. پودرهای کاکائو فرآوری شده هلندی در رنگ از نور تا بسیار تیره متفاوت هستند و با تیره ترین پودرهای کاکائو ، طعم شکلات در واقع ملایم تر است.

در حالی که طعم شکلات در پودر کاکائو dutched از نظر فنی شدت کمتری دارد ، اما به نظر می رسد که این طعم نسبت به پودر کاکائو طبیعی گرد و پیچیده تر است. برای آزمایش اینکه ترجیح می دهید کمی از هرکدام را با مقداری آب گرم و شکر مخلوط کنید (برای اینکه آن را خوش طعم تر کنید) برای طعم تفاوت ها!

 

پودر کاکائو,نمایندگی پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,واردات پودر کاکائو,سفارش پودر کاکائو,قیمت پودر کاکائو,برند پودر کاکائو,پروفرما پودر کاکائو,فروشنده پودر کاکائو,سایت تخصصی پودر کاکائو